خاکستر و بانو

نام وبلاگ برگرفته ازنام یکی از اشعارشمس لنگرودیِ عزیز است

کارهای خونه تکونی در کندترین و لاک پشتی ترین حالت ممکن پیش رفت و تموم شد؛ فاینالی!

زنانگی هم دائم در حال تغییر و دگرگونیه در من، اصلا زاویه نگاهم به دنیا در حال تغییره، یکیش همین موضوع خونه تکونیه! تا قبل از مادر شدن نوع خونه تکونیم تراکتوری و برق آسابود! منم در نقش یه بیل مکانیکی و اَبَر خانه تکان، حضور بهم رسانده و خونه رو به معنای واقعی کلمه می تکوندم! تکوندنی که اصلا لزومی نداشت! مثلا همۀ ظرف ها رو، در می آوردم و میشستم! ظرف هایی که استفاده می شدند دائم و اصلا نیازی به این کار نبود! بعد همۀ کارها رو هم اصرار داشتم در عرض نهایت دو تا سه روز انجام بدم!

اما امسال پروژه خونه تکونی از 28 بهمن کلید خورد و به جز اتاق خواب، که واقعا نمی تونم تخت رو به تنهایی جابجا کنم، باقی خونه با معیارهای جدیدم تمیز شد!

موهای سفید خیلی زیاد و مثل کلونی در حال پیشروی هستند، یکی بهم گفت: واای اینقدر موی سفید داشتی؟ یکی دیگه گفت: روغن سیاه دانه بمال به ملاج وسط سرت دوباره موهای سفیدت سیاه میشه! ( آفرین به قدرت این سیاه دونه ی فسقلی) اون یکی گفت: چرا رنگ نمی ذاری رو موهات؟ یکی حتی گفت: یعنی دوتا دونه رنگ از اونور برای خودت نیاوردی؟!مشکلی پیش اومده که به خودت نمی رسی؟

در جواب، باید بگم از دیگر ابعاد تازه نمایان شدۀ زنانگیم اینه که با موهای سفیدم هیچ مشکلی ندارم، حتی وقتی موهام رو سشوار میکشم از اون برق نقره ای پیدا و پنهان در موهام لذت هم می برم! اما برای عید و دائم توضیح ندادن، رنگشون می کنم!

 

خانه ام در حال برق زدنه، پسرم داره کارتون می بینه و وسطش میاد می گه: مامان یه چیز باحال بهم میدی لطفا؟! یا مامان میشه بهم جایزه بدی؟! مورس وسط بیرون رفتن می گه: اینقدر از این بیرون رفتن و پاساژ گردی بدم میاد! پیش خودم فکر می کنم اون بُعد بدجنس رو هم باید بتکونم و بیارمش بیرون انگار و یکم اذیتش کنم! اما زنانگیم! آه از دست روح زنانه ی احمقم که دست از همه جور تلاشی برداشته!

 

عطرهام تموم شدن و من هیچ عطری ندارم در حال حاضر! یعنی اینقدر نکردم که یه عطر هم برای خودم بیارم! دلم الان فلاور پارتی ایوروشه رو می خواد! یه عطر دلم می خواد برای تمام فصول، یه بویی که تند  و هیجانی نباشه! یه عطر آروم و خلسه آور و بی زیاد حرف خاصی، عطری که بوی یک زن رو بده! همین!

نوشته شده در یکشنبه 15 اسفند 1395ساعت 13:20 توسط seren نظرات (5)

Design By : Pars Skin