خاکستر و بانو

نام وبلاگ برگرفته ازنام یکی از اشعارشمس لنگرودیِ عزیز است

شامپوم تموم شده و از شامپوی مورس استفاده می کنم، یه بارم از شامپوی پسر جونکم زدم! زیاد نتیجه ها متفاوت نیستن به جز بوی موهام، که به خاطر گیاهی بودن شامپوی هر دوشون، موهام بویی نداره! عطرم تموم شده، یعنی هیچ عطری تقریبا ندارم! دلمم فقط عطر فلاور پارتیِ ایوروشه رو می خواد! یعنی الان ذهنم قفله رو اون و فقط اون میاد توش می جوشه و می جوشه! اصلا عاشق اون گل قرمز فانتزی درشم! یکی از چیزهایی که همۀ زندگیم دوست داشتم و دارم و احتمالا بدارم، عطره! عطرهایی با بوی چای، پودر بچه، پرتقال، برگ پرتقال، کاج، بومادران، میخک، پوستۀ سبز تنه درخت ها، بوی تراشه های چوب، شکلات و خامه ای؛ عطرهای گس، تلخ، ترش، مست، عطرهای فاخر و زنانه

حتی یکی از مواردی که تو جشن ها عاشقشم اینه که وقتی وارد می شی، بوی عطر و الکل و سیگار به هم آمیخته شده! یه عطر آمیخته به گیجی و خلسه!

متاسفانه مشامم از برخی شمیم ها پر شده بس که تو بعضی رایحه ها، یه دوره ای زیاده روی کردم!

نوجوون که بودم دوست داشتم وقتی از یه جایی رد میشم جای پام حتی عطرم رو تو فضا پخش کنه! سال های اولی که سرکار می رفتم گاهی برای یه عطر تمام حقوق یه ماه و بخشی از ماه بعدم رو می دادم! یه جایی راجع به یه عطر* خونده بودم که مناسب خانم های بالای سی و پنج ساله! عاشقش شده بودم اما باید صبر می کردم تا سی و پنج!

هربار عطری رو به نفس می کشم، یه داستان تو ذهنم می شینه! بعد با اون داستانه، عطر رو انتخاب می کنم! در این راستا البته اسم و شیشه عطر هم گاهی نقش بسزایی ایفا می کنن! مثلا عطری که معنی نامش می شه پاکدامنی، بوشم همین لغت رو القا می کنه یعنی که اونی که ساختتش خوب درک می کنه دنیای بوها و کلماتو!بنابراین رنگ شیشه اش هم ساده میشه، بنفش و مشکی و اینا نمیشه!

فکر کنم باید تو ویش لیست امسال کار کردن پاره وقت تو یه عطر فروشی رو اضافه کنم! اینم دوست دارما!


 *- عطر ژَدوغ (J'adore)، البته انگار تو عطر فروشی ها به جادور معروفه، من تلفظ فرانسشو از یک دانش آموختۀ فرانسوی یاد گرفتم!


و البته علایق عطری من خیلی زیادن و تنها همین یکی دو مورد نیستن! اگه بخوام اسم ببرم با شرح دلیل و توضیح مختصری از رایحه می تونم علت علاقه رو ذکر کنم!

نوشته شده در یکشنبه 19 دی 1395ساعت 00:38 توسط seren نظرات (7)

Design By : Pars Skin